KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12983203
*
nr 1298 3203
Ragnar Högman
(1891-1976), Sverige
Oljemålning, "Orustbild 1951", Monogramsignerad. Olja på pannå, 37x44 cm
Ragnar Högman, svensk målare född i Åmål 1891, död 1976.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 december 2019
kl 18:12:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/12 09:21:21
1
Vinnande bud
16/12 17:19:32
2
350 kr
16/12 17:19:32
1
400 kr (Budbetjänt)
16/12 17:47:29
2
450 kr
16/12 17:47:29
1
500 kr (Budbetjänt)
16/12 18:07:41
3
600 kr
16/12 18:07:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ragnar Högman
Ragnar Högman, svensk målare född i Åmål 1891, död 1976.
Läs mer om Ragnar Högman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar ragnar högman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55
*
Ragnar Högman
Ragnar Högman, svensk målare född i Åmål 1891, död 1976.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ragnar Högman
nr 1298 3203
Ragnar Högman
(1891-1976), Sverige
Oljemålning, "Orustbild 1951", Monogramsignerad. Olja på pannå, 37x44 cm
Ragnar Högman, svensk målare född i Åmål 1891, död 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 december 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/12 09:21:21 | 1 | Vinnande bud |
16/12 17:19:32 | 2 | 350 kr |
16/12 17:19:32 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
16/12 17:47:29 | 2 | 450 kr |
16/12 17:47:29 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
16/12 18:07:41 | 3 | 600 kr |
16/12 18:07:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ragnar Högman
Ragnar Högman, svensk mÃ¥lare född i Ã…mÃ¥l 1891, död 1976.Läs mer om Ragnar Högman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar ragnar högman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:52 -
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:55